© dps.gorzzow.pl  2004  All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone    /E-Mail/

Dom Pomocy Społecznej Nr 1
im. Marie Juchacz w Gorzowie Wlkp.
Dom Pomocy Społecznej Nr 1 w Gorzowie Wlkp.UWAGA!!!


Z dniem 02 stycznia 2015r. ulegają zmianie nr rachunków bankowych
Domu Pomocy Społecznej Nr 1 im. Marie Juchacz w Gorzowie Wlkp.
Wpłat należy dokonywać na nowe rachunki bankowe podane w zakładce kontakt


Witamy

     Dom nasz przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, niepełnosprawnych oraz kombatantów. Mieszkańcy rozmieszczeni są w pięciu oddziałach budynku głównego oraz pawilonach znajdujących się na terenie Domu. Placówka dysponuje dobrze wyposażoną rehabilitacją. Szeroka gama zabiegów fizykoterapeutycznych, masaży oraz ćwiczeń rehabilitacyjnych znacząco wpływa na sprawność naszych mieszkańców. Posiadamy pokoje jedno i dwu osobowe z własnym węzłem sanitarnym. Wszystkie pokoje posiadają telewizory i radia. Każdy oddział posiada kuchenkę, przy użyciu której mieszkańcy mogą przygotowywać sobie dodatkowe posiłki, upiec ciasto itp.
     Dom położony jest na wzgórzu z przepięknym widokiem na rozlewiska rzeki Warty i panoramę miasta. Otoczony jest bujną zielenią, będącą oazą spokoju i azylem dla naszych mieszkańców. Podopieczni mogą również rozwijać własne zainteresowania w swoich pokojach, świetlicach oddziałowych lub pracowni terapii zajęciowej. Organizujemy także wyjazdy na ryby, na grzyby oraz wiele innych imprez. Wielu naszych uzdolnionych mieszkańców wystawia swoje prace na konkursach i wystawach. Organizowane są cykliczne imprezy rozrywkowe i spotkania integracyjne.
     Z naszego Domu istnieje dogodny dojazd do centrum miasta (4 przystanki) tramwajem lub autobusem.
     Nasz wykwalifikowany personel zapewnia mieszkańcom profesionalną i miłą opiekę. Nasi pracownicy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje na licznych kursach i seminariach. Zapraszamy do odwiedzenia nas i naszej strony internetowej.